hack seo bedava film izle full hd izle iç çamaşır iç giyim evden eve nakliyat kayseri evden eve nakliyat kayseri evden eve Teknoloji Yol Haritası Hazırlıkları Duyurusu (Enerji Verimliliği) - FİNANS'IN MERKEZİ

Cts12022023

Last update03:00:36 PM

Back Buradasınız: Home TÜBİTAK Haber Ve Duyuru Teknoloji Yol Haritası Hazırlıkları Duyurusu (Enerji Verimliliği)

Teknoloji Yol Haritası Hazırlıkları Duyurusu (Enerji Verimliliği)

Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi 2011-2016’da belirtilen öncelikli alanların ilgili konularında teknoloji yol haritalarının oluşturulması planlanmaktadır*.

Teknoloji yol haritaları, belirlenen konularda somut Ar-Ge ve yenilik hedefleri ve bu hedeflerin gerçekleşmesi için gerekli kilometre taşlarını içerecektir. Bu sayede, bu alanlarda hedef ve ihtiyaç odaklı, izlenebilir sonuçları olan projelerin desteklenmesi sürecine katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda, enerji alanı altında değerlendirilen “Enerji Verimliliği” konusunda pilot uygulama gerçekleştirilecektir.

Teknoloji yol haritalarının oluşturma süreci web ortamından görüşlerin alınması ile başlayacak. Hedefler belirlenirken sanayide enerji verimliliği, binalarda enerji verimliliği ve ulaştırmada enerji verimliliği uzmanlarının görüş ve katkılarını iletmeleri beklenmektedir.

Bu süreçte ilgili bütün kesimlerin görüşlerinin alınması için, enerji verimliliği uzmanlarının hedef önerilerini aşağıdaki internet bağlantısı aracılığıyla 12 Şubat 2013 tarihine kadar iletmelerinden memnuniyet duyarız.

Teknoloji Yol Haritası Oluşturma Sürecindeki Temel Adımlar

Enerji Verimliliği Hedef Önerileri Formu

*Ulusal Bilim, Teknoloji ve Yenilik Stratejisi 2011-2016’da yer alan güçlü olduğumuz alanlar ile ivme kazanmamız gereken alanlarda 2012 yılı Üst Düzey Önceliklendirme Grupları aracılığı ile alt konu önceliklendirmeleri yapılmıştır. Teknoloji Yol Haritası çalışmalarının bu paralelde yapılması öngörülmektedir.