hack seo bedava film izle full hd izle iç çamaşır iç giyim evden eve nakliyat kayseri evden eve nakliyat kayseri evden eve İstanbul Kalkınma Ajansı - FİNANS'IN MERKEZİ

Pz02252024

Last update03:00:36 PM

Back Buradasınız: Home Kalkınma Ajansları Ayın Kalkınma Ajansı İstanbul Kalkınma Ajansı

İSTKA/İstanbul Kalkınma Ajansı

İstanbul Kalkınma Ajansı: “5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanun uyarınca 10.11.2008 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş, ve 22 Kasım tarihli resmi gazetede ilan edilmiştir. İstanbul Kalkınma Ajansı, 100 üyenin oluşturduğu, 97 kuruluşu temsil eden bir kalkınma kuruluyla faaliyetlerine başlamıştır.

İstanbul'da kurulan Ajans, bölgesel gelişmeyle ilişkili stratejilerin hazırlanması, kamu, özel sektör ve Sivil Toplum Kuruluşları'nın koordinasyonunun sağlanması, girişimciliğin desteklenmesi ve geliştirilmesi, yatırımların izin ve ruhsat işlemlerinin teknik takibi, kırsal kalkınma ve yerel kalkınma faaliyetlerine destek, AB fonlarının kullanılmasında aracılık ve destek gibi temel konularda görev yapmaktadır.

Kalkınma Ajansı yönetim kurulu, İlin Vali, İl Genel Meclisi Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Sanayi Odası Başkanı, Ticaret Odası Başkanı ve kalkınma kurulu tarafından seçilecek üç özel kesim ya da sivil toplum temsilcisinden oluşuyor.

Ajans, İstanbul’da ekonomik ve sosyal kalkınma üzerinde etkili olan aktörleri bir araya getirmeyi, bölgenin kalkınma potansiyelini  ulusal ve  küresel düzeyde stratejik bir perspektifle ele almayı ve sahip olunan içsel kaynakların harekete geçirilmesini temel alan bir yaklaşım benimsemiş olup, faaliyetlerinde sürdürülebilir kalkınmada öncü olma ve İstanbul’u bir marka şehre dönüştürme hedefi ile hareket edecektir.

Sunulan Hizmetler

Ajans Genel Sekreterliği, Genel Sekreter, uzman personel ve destek personelinden oluşur. Ajans tarafından sunulan hizmetler Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi, Yatırım Destek Ofisi, Eğitim ve Tanıtım Birimi ve Destek Birimleri tarafından yerine getirilmektedir. Ajans, çalışma birimleri aracılığıyla Kanunda belirtilen görevleri gerçekleştirmeye yönelik aşağıdaki hizmetleri sunmaya başlayacaktır.

• Kurumsal Koordinasyon Hizmetleri

• Proje Hizmetleri

• Tanıtım ve İşbirliği Hizmetleri

• Araştırma, Planlama, Strateji Geliştirme ve Programlama Hizmetleri

• İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Hizmetleri

• Yatırım Destek Hizmetleri

 

Ajansın Adresi: Ajans Havalimanı Kavşağı EGS  Business Park B2 Blok Kat:16 Yeşilköy Bakırköy adresinde faaliyet göstermektedir.

Telefon      : 0212 468 34 00

Faks          : 0212 468 34 44

Web Sitesi : www.istka.org.tr

e-posta     :