hack seo bedava film izle full hd izle iç çamaşır iç giyim evden eve nakliyat kayseri evden eve nakliyat kayseri evden eve Bilişim Destekleri - FİNANS'IN MERKEZİ

Prş09282023

Last update03:00:36 PM

Back Buradasınız: Home KOSGEB KOSGEB Destekleri Bilişim Destekleri

Bilişim Destekleri

Bilgisayar Yazılımı Desteği

Konusu: İşletmelerin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet güçlerini artırmak ve kalite düzeylerini yükseltmek amacıyla bilgisayar yazılımı temini için destek verilmesidir.

Kapsamı: İşletmelere, bilgisayar destekli tasarım/üretim, üretim planlama takip ve kontrolü, kurumsal kaynak planlaması, bakım-onarım yazılımları satın almaları için verilen bilgisayar yazılım desteklerini kapsar.

Destek unsurları ve üst limitleri:

Desteğin üst limiti 8.000 (sekiz bin) TL olup, destek limiti içinde olmak şartı ile bir işletmeye birden fazla yazılım ihtiyacı için destek verilebilir, ancak bir işletmeye aynı konu/yazılım için bir kez destek sağlanır. İşletmede mevcut bir yazılımın yeni versiyonu veya aynı türde yazılımın temini için destek verilmez.

Bu desteğin, işletmelerin bulunduğu bölgede (OSB, KSS, Serbest Bölge, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve diğer sanayi bölgeleri) yerel ağ üzerinden hizmet veren veya uzaktan internet erişimi ile ASP-Uygulama Servis Sağlayıcı modeli ile ana serverdeki yazılımın kullanım hakkının kiralanması durumunda; destek üst limiti 4.000 (dört bin)TL, destekleme oranı %80, destekleme süresi ise 36 aydır. Bu durumda ASP yöneticisi olan hükmi şahsiyet tedarikçi olarak muhatap alınır. Bu destek işletmeye ASP yöneticisi ile yapacağı sözleşmeye istinaden sözleşme süresinin başlangıcında ödenir, izleme sürecinde işletmenin sözleşmeye uymaması durumunda destek durdurularak desteğin tamamı işletmeden kanuni faizleriyle birlikte tahsis edilir.”

E-Ticarete Yönlendirme Desteği

Konusu: İşletmelerin dünya pazarlarına açılmaları ve rekabet düzeylerini yükseltmeleri amacı ile, e-ticarete yönelmelerine destek verilmesidir.

Kapsamı: İşletmelere hizmet vermek üzere kurulan sinerji odaklarının altyapısı ve işletmelerin e-ticarete yönelmelerine ilişkin giderlerine verilecek destekleri kapsar.

Destek unsurları ve üst limitleri;

a) Altyapı desteği: KOSGEB’in işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlar bünyesinde kurulan sinerji odaklarına; işletmelere hizmet vermek üzere alınacak olan bilgi işlem donanımı ve yazılımları için, KOSGEB’in işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşlara verilecek olan bu desteğin üst limiti 3.000 (üç bin) TL,

b) E-ticaret desteği: İşletmelerin e-ticaret yapmalarını ve e-dış ticarete geçmelerini teminen verilen budestek KOSGEB tarafından işletilen ve www.kobinet.org.tr. adresinde yayınlanan KOBİNET e-ticaret portalında ücretsiz olarak verilir.”